EKKM

EKKM (Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum) on isetekkeline kaasaegsele kunstile pühendunud asutus, mis toimib eelkõige avaliku mittetulundusliku näitusemajana ning varjamatult isemoodi kunstimuuseumina. See on ebatavaline idee kaasaegse kunsti muuseumist, mille eesmärgiks on näidata, koguda, luua ning võimaldada kaasaegset kunsti, püüdes samal ajal nii mõtestada kui nihestada kultuuri- ja kunstivälja juurdunud toimemehhanisme, rusikareegleid ja näituste tegemise meetodeid.

Oma mentaliteedilt paigutub EKKM kusagile ametlike riiklike kunstiinstitutsioonide ja artist-run-do-it-yourself projektiruumide kaudu piiritletud avarasse vahealasse. Ka oma identiteedilt on EKKM püsinud pigem ajas paindliku ja muutlikuna, kohanedes jooksvate ootamatuste ning ilmsete paratamatustega vastavalt vajadusele – alustades kas punk- või poolskvottmuuseumina, toimides kohati nii eksperimentaalse galerii kui klassikalisema kunsthallena, kuni jõudes sinna kus parasjagu ollakse. Edukalt on hoidutud tarbetult piiritlevast või vähegi definitiivsest enesemääratlemisest.

EKKM algatati noorema põlvkonna kunstnike, kuraatorite ja kunstitudengite iseinstitutsionaliseerumise vahendina; asutusena, mis põimis enese kaudu tervikuks kaks sel hetkel jõude seisnud asja – nimi „Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum“ ja räämas kolmekorruseline tööstushoone Tallinna vanalinna vahetus läheduses. 2007. aastast alates on EKKM produtseerinud hooaegade kaupa eripalgelisi näitusi, sündmusi ja kunstiprojekte ning on kogunud, populariseerinud ja aidanud kujundada kaasaegset kunsti. 2021. aasta lõpu seisuga on EKKM seni korraldanud 76 erinevat näitust, 42 erineva kuraatori ja 431 erineva kunstnikuga.

Pilet: Sissepääs EKKMi näitustele on senini põhimõtteliselt tasuta. EKKM hoiab end seeläbi osana ühiskondlikust mitte-kommertsiaalsest avalikust ruumist ning hoidub ühtlasi näitusepublikuga kliendisuhtesse astumisest ja sellest tulenevast ootuste täitmise kohustusest.

Hooaeg: EKKM ei ole aastaringselt avatud, vaid toimib hooajalise avaliku näitusemajana varakevadest varatalveni – üldjuhul märtsi lõpust või aprilli algusest detsembri keskpaigani. Esialgu puhtalt hoone üldisest kesisest seisukorrast ja küttesüsteemide ning soojustuse puudumisest tulenenud tegevusrütm on kujunenud üheks EKKMi peamiseks omapäraks. Olgugi, et ruumide klimaatilised tingimused on aastatega märkimisväärselt paranenud, ei ole need piisavad aastaringseks näitusetegevuseks. Hooajaline avalik näitusetegevus võimaldab EKKMil võtta realistlikku maksimumi nii oma näitusemajast kui selle ümbrusest ning hoida aastaringselt töös väikese kollektiiviga suure asutuse telgitaguseid.

Aed

EKKMi aed tähistab 2023. aastal oma neljandat hooaega väliköögi väljaehitamise ja kogukondi ühendava avaliku programmiga. Kui soovid end panna kirja aiahuviliste kogukonna liikmena, anna endast teada aed@ekkm.ee! Peaaednik 2023. aastal on Brigit Arop.

Lisaks on muuseumi hoovis avaliku linnaruumi osana kunsti- ja skulptuuriaed, kus on eksponeeritud EKKMi kollektsiooni kuuluvaid teoseid.

Kunstikool

Sel aastal jätkuvad EKKMis regulaarsed neljakeelsed giidituurid (eesti, inglise, vene ja ukraina keeles) ja muud publikuprogrammide sündmused, mis kuulutatakse välja koos vastavate näituste infoga. Tegutsemist jätkab ka EKKMi kunstikool, mis pakub iga näitusega kaasnevaid haridusprogramme kooliealiste noorte gruppidele.

Kontakt

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Kursi 5, Tallinn 10415

SISSEPÄÄS TASUTA!
Avatud aprillist detsembrini
K–P 12:00–19:00
Lähtuge näituste kuupäevadest!

info@ekkm.ee / +372 53305449

Liitu EKKMi uudiskirjaga SIIN.

EKKMi 2023. aastal toetavad:
Eesti Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Tallinna Linn
ja Kinoteater.

EKKM kuulub Eesti Kunstiasutuste Liitu.

Toeta EKKMi:
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ
EE507700771005906564
Registrikood: 80298189

Saaliplaanid

I korrus
II korrus
III korrus

EKKM lähtub oma tegevustes vabaühenduste eetikakoodeksist.
EKKMi põhikiri

EKKMi 2021. a majandusaruanne
EKKMi 2020. a majandusaruanne
EKKMi 2019. a majandusaruanne