EKKMi 15. hooaeg

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) tähistab sel aastal oma 15. tegevusaastat. Juubelihooaja näitused tegelevad EKKMi hoone, kogude ja muuseumiks olemisega, samuti laiemalt küsimusega näitusepaiga institutsionaalsest toest kunstnikele ja kunstivaldkonnale.

Aprillis-mais toimuvad EKKMi hoovis ning maja ümbritsevatel kruntidel Tallinna linna poolt läbiviidavad lammutustööd, mis muudavad oluliselt EKKMi naabruskonda. Samas jätkub muuseumi hoovis kunstnike kogukonnaaia projekt, ööpäevaringselt on nähtavad väliteosed ning kohviku terrassiala ootab külastajaid. EKKM tegeleb olenemata oludest jätkuvalt sellega, et olla osa mittekommertslikust avalikust ruumist.

EKKM püüdleb oma tegevuses taaskasutuse ja rohemajanduse poole, seetõttu on rõõm, et EKKMi uue kohvikupidajana alustab vegankohvik Lisanna. Kohvik avab majas uksed 4. mail, esialgu kaasamüügi ja väliterrassiga.

Hea meel on tervitada ka Lugemiku raamatupoe naasmist EKKMi katuse alla. Sel hooajal on uuenenud kohvikus Lugemiku raamaturiiul, kust saab soetada kohalikku ja rahvusvahelist kunstialast uudiskirjandust.

Käesoleval aastal hakkavad EKKMis toimuma ka regulaarsed giidituurid ning muud publikuprogrammide sündmused, mis kuulutatakse välja koos vastavate näituste infoga.

Sõltuvalt oludest ja kehtivatest kordadest plaanime EKKMi juubelihooaega tähistada juuli lõpus väärilise peoga.

EKKMi 2021. aasta näituseprogramm:

2021 aasta avaprojekti „Reskriptitud EKKMi kogude külastus“ raames muutub näitusemaja hoidlaks ning ringkäike EKKMi kunstikollektsiooni juhatab produktsiooniplatvorm RESKRIPT (Maarin Mürk ja Henri Hütt).
Tuurid algavad 4. mail ning kestavad 16. maini.

Laura Tootsi suvine kuraatorinäitus „Kaugete meelte kuma“ keskendub ühiskondlikule väärtustajule ning käsitleb teemasid nagu kasinus, unarus ja hoolitsus, tõstes selle raames esile EKKMi muutusterohke lähimineviku ja tuleviku.
Näitus toimub vahemikus 5. juuni – 18. juuli.

Keiu Krikmanni kuraatorinäitus „Liiasusest ja keeldumisest“ vaatleb liiasust ja keeldumist kui kunstipraktikat ja elamisviisi.
Näitus toimub EKKMi alumisel korrusel vahemikus 28. juuli – 22. august.

Kuuenda Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali peanäituse kuraatoriteks on TOK (Anna Bitkina ja Maria Veits) ning näituse juhtmotiiviks on küsimus viisidest, kuidas valmistuda tulevikuks, mis põhineb vastastikuse sõltuvuse põhimõtetel ja uutmoodi ühiselul.
Näitus toimub vahemikus 4. september – 17. oktoober.

Hooaja lõpetab Edith Karlsoni isikunäitus, mille kuraator on Eero Epner. Näitus on kontseptuaalne kooslus Edith Karlsoni uutest töödest ja arhiivimaterjalidest ning pakub uusi tõlgendusmudeleid sellele, mida me mõistame museaalsena.
Näituse toimumisaeg on 30. oktoober – 12. detsember.

EKKM on näituste ajal avatud teisipäevast pühapäevani kell 12:00–19:00 ning meie külastamine on publikule jätkuvalt tasuta. Kohvik on avatud ka näitustevahetuse perioodil, teisipäevast pühapäevani 12:00–19:00.

Et hoida end jooksvalt kursis meie tegevusega soovitame jälgida EKKMi Facebooki lehte või liituda EKKMi meililistiga meie kodulehel.

EKKMi tegevust 2021. aastal toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Muinsuskaitseamet ja Tallinna linn.

EKKMi renoveerimisprojekti jaoks saavad annetada kõik soovijad:
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ, EE051700017003845161

EKKMi aed 2020. septembris. Foto: Paul Kuimet

EKKMi aed 2020. septembris. Foto: Paul Kuimet