Valitud hitid

Kunstnikud

Kuraatorid

Evelyn Raudsepa kokkukutsutud näituseprojekti „Greatest hits“ („Valitud hitid“) raames valisid kuus Eesti kuraatorit näitusele ühe kunstiteose, mida nad igatsevad enim taaskogeda või mis neid antud ajahetkes väga kõnetab. Näitus moodustab sel viisil kaasaegse kunsti soovikontserdi, kus on esindatud mitme kõrgelt hinnatud rahvusvahelise kunstniku looming. Seejuures annavad näitusele isikliku kõla kuraatorite kirjad enda valitud teoste autoritele.

„„Mis on üks kunstiteos, mida sa kõige enam igatsed?“ küsisin kuuelt kuraatorilt, kel on harjumus regulaarselt püsida kursis globaalse kaasaegse kunstiga, kuid mis pandeemia oludes takerdus. Kuigi küsimuse esitamise ajast on asendunud üks kriis teisega, on mul endiselt säilinud usk kaasaegse kunsti kõnekusse ning vajadusse selle järele. Selleks, et taolise vajaduse isiklikke lähtepunkte uurida, esitasin palve, et kuraator pöörduks kunstniku poole kirjaga, milles ta selgitaks, miks ta just selle teose valis ning miks ta seda teost praeguses ajas taaskogeda sooviks,“ selgitab Raudsepp.

Kuivõrd ühelt poolt oli kuraatorite ülesandeks lähtuda oma teose valikul asjaoludest, mis võimaldaksid seda esitada ka piirangute tingimustes, ning teisalt tõusis mitme kuraatori emotsionaalses mälus esmalt esile just videoteos, kujunes näitusest tervikuna audiovisuaalne kogumik.

Kuue kuraatori valikule näituse-albumis „Greatest hits“ lisas Raudsepp isikliku avaloo. Seitsme tööga kompositsioonis säilib iga kunstiteose iseväärtus ning külastajal avaneb võimalus enda kogemusliku teekonna kujundamiseks ja kokkukõlade leidmiseks. Teoste variatiivsuses avalduvad kuraatorite erinevad huvid ja praegused rõhuasetused kaasaegses maailmas.

Avamispidu toimub 17. juunil kell 18.00 EKKMi aias ning näitus jääb avatuks 18. juunist kuni 7. augustini.

Näitust toetavad: Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Frame Contemporary Art Finland, Prantsuse Instituut Eestis, Akzo Nobel AS.

Täname: Eesti Kunstiakadeemia, Vabamu, Nordic Hotel Forum, Tallinna Kunstihoone, Kai kunstikeskus, Kanuti Gildi SAAL.

KAJASTUSED:

06.07.2022; Postimees kultuur, Johanna Jolen Kuzmenko „Hitinäitus, mis ei tooda prahti juurde“

11.07.2022; ERR kultuur, Urmas Lüüs „Arvustus. EKKM-i “Greatest hits” ehk kuraatorite Youtube´i disko

12.07.2022; Eesti Päevaleht, Stefan Peetri „ARVUSTUS | EKKM- i „Valitud hitid“ – näitus kui Star FM

22.07.2022; IDA raadio, Vestlus kuraatoritega

22.07.2022; Sirp, Reet Varblane „Elamus – see polegi nii lihtne

03.08.2022; Eesti Ekspress, Aleksander Metsamärt „Need uued armastuskirjad

Vestlusring

näitusel osalevate kuraatoritega,

Performance pühapäev

Michelangelo Miccolise & nick von kleistiga,

AJAKAVA

Performance

Jonna Kina „Salastatud sõnad ja seotud lood“,

Vestlusring

„Liikuvad pildid hallis alas: video kunstisaalis ja kunst kinosaalis“,