Crawl out Through the Fallout

Kunstnikud

Teemanäitus „Crawl out Through the Fallout” on koostööprojekt viie kunstniku vahel: Marco Laimre, Reimo Võsa-Tangsoo, Martin Buschmann, Camille Laurelli ja Keiu Maasik, kes avavad düstoopiliste digitaalsete mängude mängimise kogemust kaasaegse kunsti näituse kontekstis.

Need viis kunstnikku, kes on ühtlasi aktiivsed mängurid ehk geimerid, kasutavad erinevaid meediume nagu video, installatsioonid, fotograafia ja heli, et kontseptuaalselt analüüsida virtuaalsete mängude mängimist ja pakkuda seeläbi abstraktseid ning diskursiivseid käsitlusi virtuaalse ning „tegeliku“ maailma suhetest. Eriliseks teeb näituse selle esitluslaad, mille kaudu on külastajal võimalik vaatamisele lisaks näitust ka mängida ja seda kolmes erinevas raskusastmes: lihtne, meister ja ulm.

„Crawl out Through the Fallout” on Marco Laimre teine loominguline kuraatoriprojekt, mis on osa Laimre samateemalisest doktoritööst „Dystopian Digital Games and Contemporary Art. How to use Analytical Digital Gaming in Contemporary Art”. Näituse pealkiri on pärit Sheldon Allmanni 1960. aastal kuulsaks lauldud muusikapalast, mis saadab muusikaliselt virtuaalmängu Fallout 4.