„Reskriptitud EKKMi kogude külastusest“ valmis videoteos

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) 2021. aasta avaprojekti „Reskriptitud EKKMi kogude külastus“ raames muutus näitusemaja hoidlaks ning ringkäike EKKMi kunstikollektsiooni juhatas produktsiooniplatvorm Reskript (Maarin Mürk ja Henri Hütt).

Külastusest on valminud videoteos, mis sisaldab lisaks tuuri dokumentatsioonile ka materjale EKKMi arhiividest ning videointervjuid juhatuse, tegevtiimi ning kogus leiduvate teoste autorite mõtteid EKKMi kogu teemadel.

Videoteose autorid on Mikk-Mait Kivi ja Emer Värk.

Videoteos arvatakse samuti EKKMi püsikollektsioooni ning on vaadatav EKKMi kohvikus hooaja lõpuni ning Vimeo platvormil, link siin: https://vimeo.com/557174995

Video on eesti keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

Projektist jäi järele ka vihik, mis sisaldab reskripteeritud kogude tutvustust ning videointervjuude transkriptsioone. Vihik on saadaval EKKMi muuseumipoes, mis asub samuti kohvikus.

„Reskriptitud EKKMi kogude külastuse“ tulemusel sai EKKMi kollektsioon omale 185 uut koguhoidjat ning Reskript töötas välja mitmeid ettepanekuid, kuidas senist kogude jaotust („tehingud“, „annetused“, „deponeeringud“) ümber teha, milliseid uusi kogusid võiks EKKM algatada ning millised võiksid üldse olla selle eripärase muuseumi tuleviku kogumispoliitika põhimõtted. 

Autorid ja ekskursioonijuhid: Henri Hütt ja Maarin Mürk; graafiline disain: Jaan Evart; hoidla korrastamine ja teoste paigutus: Johannes Säre; video: Mikk-Mait Kivi ja Emer Värk; projektijuht: Evelyn Raudsepp; kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL. Erilised tänud: Siim Hiis, Marten Esko, Kaisa-Piia Pedajas, Annika Räim, e ̄lektron, Keiu Krikmann, Heneliis Notton.

Reskript on kultuurielu rituaale ja korduma kippuvaid mustreid nihestav produktsiooniplatvorm, mis alates 2019 tegutseb Kanuti Gildi SAALi egiidi all.