pressiteade: Köler Prize 2014 peapreemia võitis Jass Kaselaan

30. mai hilisõhtul toimunud galal EKKMis pärjati Köler Prize’iga skulptor Jass Kaselaan. Publikupreemia võitis Johannes Säre.

Žürii, koosseisus kunstnik Jaanus Samma, Köler Prize 2013 võitja; René Block, legendaarne saksa galerist ja kuraator ning Taanis asuva Kunsthal Moen44 direktor; Taru Elfving, FRAME’i direktor ja Soome paviljoni kuraator 2015. aasta Veneetsia biennaalil; Mari Laanemets, kunstiteadlane ja kuraator, EKA Kunstiteaduse Instituudi vanemteadur ning žürii esinaine, Varssavi Zacheta galerii kuraator Magda Kardasz, põhjendas oma otusts järgmiselt: “Žüriile avaldas muljet see, kuidas Jass Kaselaan valdab skulptuuri vormi ja on võimeline seda siduma heli ja teiste meediumitega, luues nii võimsaid ruumilisi installatsioone. Tal on äratuntav kunstnikukäekiri ja ta valdab keelt, mis ulatub kriitilise sisu sügavustesse ja kommunikeerib affektiivselt selle kompleksust. Tema looming peegeldab meie igapäevast elu mõjutavaid repressiivseid struktuure. Kunstnikul näib olevat võime reaktiveerida skulptuuri traditsioon ja selle sisemine sümbolism ning tõlkida seda kaasaaja konteksti. Žürii on veendunud Kaselaane kunstipraktika arvestatavates tulevikuväljavaadetes.”

Publikupreemia võitis tihedas rebimises Johannes Säre.

Selleaastased auhinnad valmistas klaasikunstnik Tiina Sarapu. Peapreemia, 6000 eurot pani välja Köler Prize’i pikaajaline toetaja Smarten Logistics. Publikupreemia, 1000 eurot pani välja SALTO arhitektuuribüroo. Köler Prize’i näitus jääb avatuks veel 15. juunini!

üritust toetasid: Eesti Kultuurkapital, HC Betoon, Peri.
näitust aitasid teha EV Kultuuriministeerium, Lugemik, Valge Kuup, EKA Fotoosakond, Caparol, Jaan Laugamõts & Downtown Studios, Orbital Vox, kino “Sõprus”, Raul Aav jpt.

EKKMi juhatus tahab erilist tänu ja tunnustust väga heade töötulemuste eest avaldada oma teamile: Martenile, Jukule, Tõnisele, Mihklile, Jevgenile, Kadrile ja kõigile teistele, kes aitasid selleaastast Köler Prize’i korraldada.

rohkem infot:
Anders Härm
tel 5084570
anders@ekkm.ee
www.ekkm.ee