Konfrontatsioonipaneel – artist talk Istvan Kantoriga EKKM-is

PRESSITEADE

Konfrontatsioonipaneel – artist talk Istvan Kantoriga EKKM-is

Reedel, 29. Juuni kell 16.00 toimub seoses näitusega „Mässav Neoist“ Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis Istvan Kantori ehk Monty Cantsin Ameni artist talk „Konfrontatsioonipaneel“. Kohtumist modereerib kunstiteadlane Hanno Soans.

„Konfrontatsioonipaneel“ on ühtlasi Neoist Apartment Festivali avaüritus, mis on viimane terve juunikuu väldanud neoistlikest aktsioonidest Eestis ning Balti- ja Skandinaaviamaades. Apartment festival (korterifestival) on klassikaline neoistlik formaat, mis algatati 1980ndate aastate alguses ja oli poliitiline käik saamaks lahti galeriisüsteemi formaalsetest obligatsioonidest. Sellest ajast peale on toimunud kümneid korterifestivale Berliinis, Londonis, New Yorgis, Montrealis, Budapestis, Tepoztlanis, Würzburgis, Pergamos etc ning elukorter, kui pind avalikuks kunsti eksponeerimiseks on leidnud kasutuselevõttu paljude teiste kunstnike poolt.

Paneelile järgneb vastuvõtt, performance ning Kiwa dokumentaalfilmi „Neoistlik intervjuu“ esilinastus. Filmi materjal on üles võetud 2011 aastal Indoneesias Merapi vulkaanil ja seisneb põhiliselt ürituses vana triksterit Kantorit ära hanitada küsimustega, mida esitasid Felix Kubin, Wojtek Kucharczyk, Salmo Salar, Erkki Luuk, John Grzinich, Kivisildnik, Anneli Porri, Marco Laimre, Eerik Aunin, SS Fabrique, Barthol Lo Mejor, Martiini ja Tanel Rander.

Festival jätkub laupäeval filmivõtetega ning pühapäeval illegaalse piknikuga Patarei Vanglas.

today, 29th of June at 4 pm at EKKM