Köler Prize`i võitis sel aastal Flo Kasearu

Pressiteade:

Köler Prize`i võitis sel aastal Flo Kasearu

 

Flo Kasearu võitis ülekaalukalt ka publikuhääletuse, nii, et žürii ja rahva valik ühtisid sel aastal täielikult.

Žürii töötas koosseisus: žürii esinaine, poola kunstiajaloolane ja kuraator Anda Rottenberg, rootsi päritolu ent Berliinis ja Derrys resideeruv kuraator, Derry Kaasaegse Kunsti Keskuse direktor Johan Lundh, Berliinis resideeruv läti päritolu kuraator ja teoreetik Mara Traumane, eelmise aasta Köler Prize`i võtja Jevgeni Zolotko ning publikupreemia võitnud Tõnis Saadoja. Saadoja asendas varasemalt väljakuulutatud ent ootamatult haigestunud Marita Muukkoneni.  

 

Žürii tõi Kasearu puhul esile tema loomingulise värskuse ja potsentsiaali, suurepärase kujutlusvõime ning mitmekülgse loomingu. Osutati tema oskusele valida õiged väljendusvahendid vastavalt ideedele. Žürii esinaine Anda Rotenbergi sõnul ühendab ”Kasearu oma loomingus osavalt performatiivset ja videot, ta on osav tekitama avalikus ruumis erinevaid olukordi. Tema linnaruumi sekkuv kunstipraktika on huvitav ja intrigeeriv, mis ka esitatud töödes selgelt väljendus.”

 

Samas otsutas žürii erakorraliselt ära märkida ja esile tõsta ka Marge Monko loomingu koherentsuse ning küpse lähenemise kuumadele sotsiaalsetele teemadele.

Köler Prize`i peasponsor on Smarten Logistics, publikupreemiat toetavad Temnikova & Kasela Galerii koostöös advokaadibürooga LAWIN


Nominentide näitus EKKMis jääb lahti 10. juunini

pressiteate koostas:

Anders Härm