EKKMi Teooriaklubi vol. 5/5

Viienda saate salvestus toimub REEDEL, 25. veebruaril kel 18:00

NB! Seoses eelseisvate pühadega toimub teooriaklubi reedel.

Vestlusringis osalevad: Anu Liivak, Harry Liivrand, Piret Lindpere, Markus Toompere

Küsimusi esitab: Airi Triisberg

Hooaja viimase saate külalisteks on Kumu direktor Anu Liivak, Tallinna Kunstihoone juhataja Harry Liivrand, kultuuriministeeriumi asekantsler kaunite kunstide alal ning kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali nõukogu liige Piret Lindpere ning Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimees Markus Toompere.

Diskussiooni lähtepunktiks seekord institutsionaalne vaatenurk kunstitöötajate töötingimuste problemaatikale. Kas näituseinstitutsioonidel on välja kujunenud põhimõtted kunstnike töö tasustamiseks ja kui, siis millised need on? Milline on näituseinstitutsioonide, ministeeriumi ja kultuurkapitali suhe kunstitöötajatele paremate töötingimuste eest v6itlemise protsessi? Milline võiks olla nende instutsioonide roll õiglaste töötasude eest seismisel?

Jaanuari lõpust läbi terve veebruari toimub EKKMi baaris kolmapäeviti kokku 5 vestlust. Kõik salvestused on avalikud, kuid kuna kohtade arv EKKMi klubis on piiratud, tuleb end osalemiseks eelnevalt registreeruda. Registreerumiseks saatke e-mail aadressil: anders@kunstihoone.ee

NB! palume külalistel mitte hilineda, hilinejaid salvestusele ei lasta

EKKMi teooriaklubi on aktivistliku televisiooni laadne platvorm, kus aktuaalseid kunstiteoreetilisi ja kunstipoliitilisi küsimusi ning kunsti sotsiaalseid probleeme käsitletakse talkshow formaadis, mis tehakse kõigile kättesaadavaks EKKMi kodulehe http://www.ekkm-came.blogspot.com/ vahendusel.

Esimeste saadete üles laadimine viibib tehnilistel põhjustel, kuid anname kindlasti kohe teada, kui saame saated üles. Esimese viie saate keskmes on eelmise aasta jooksul kunstnikkonna hulgas lahvatanud diskussioonid kunstitöötajate töötingimuste, sotsiaalsete garantiide ja organiseerumismudelite teemal. Vestlusringid lähtuvad nende diskussioonide käigus sõnastatud probleemidest, püüdes temaatikat avada laiemale avalikkusele ning kaasata loometöötajate prekaarset olukorda puudutavasse debatti lisaks kunstipraktikutele ka erinevate valdkondade loomeliitusid, ametühinguid ja poliitilist eliiti. Kaasaegne kunst keskendub sageli sotsiaalse ebavõrdsuse ja ühiskondlike võimusuhete analüüsimisele, kuid kunstiteoste loomise ja eksponeerimisega seotud majanduslikud aspektid on harva avaliku diskussiooni objektiks.

Lugupidamisega,

Teoorikalubi toimkond

Saatejuht: Airi Triisberg

režii, kaamera, heli, montaaž: Reimo Võsa-Tangsoo & Indrek Köster

graafiline disain: Indrek Köster

produtsent: Anders Härm

Stuudiokujunduses on kasutatud:

Marge Monko fotot ”Ma ei söö lilli”, 2009 594 × 841 mm, värvifoto/ C-type print

Kai Kaljo fotoinstallatsiooni ”Mida rohkem ma töötan, seda vaesem ma olen”, 2006, 25 fotot, 360 x 270 mm

rohkem infot:

Anders Härm

anders@kunstihoone.ee

tel: 50 84570