EKKM Teooriaklubi vol. 4/5

Neljanda saate salvestus toimub KOLMAPÄEVAL, 16. veebruaril kell 18.00

NB! Salvestus algab tavapärasest tund aega varem!

Vestlusringis osalevad: Kaarel Oja, Indrek Saar, Kaarel Tarand

Küsimusi esitab: Airi Triisberg

Hooaja neljanda saate külalisteks on poliitiliste parteide esindajad: Kaarel Oja (Isamaa ja Res Publica Liit), Indrek Saar (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Kaarel Tarand (Eestimaa Rohelised).

Diskussiooni lähtepunktiks muuhulgas erakondade valimisprogrammid. Kuidas näevad poliitilised erakonnad riigi rolli kunsti rahastamisel? Milliseid lahendusi näevad poliitikud kunstitöötajate töötingimuste ja sotsiaalse turvatunde parandamiseks? Milliseid muudatusi kunsti rahastussüsteemis on võimalik ellu viia lähema paari aasta jooksul?

Jaanuari lõpust läbi terve veebruari toimub EKKMi baaris kolmapäeviti kokku 5 vestlust. Kõik salvestused on avalikud, kuid kuna kohtade arv EKKMi klubis on piiratud, tuleb end osalemiseks eelnevalt registreeruda. Registreerumiseks saatke e-mail aadressil: anders@kunstihoone.ee

NB! palume külalistel mitte hilineda, hilinejaid salvestusele ei lasta

EKKMi teooriaklubi on aktivistliku televisiooni laadne platvorm, kus aktuaalseid kunstiteoreetilisi ja kunstipoliitilisi küsimusi ning kunsti sotsiaalseid probleeme käsitletakse talkshow formaadis, mis tehakse kõigile kättesaadavaks EKKMi kodulehe www.ekkm-came.blogspot.com vahendusel. Esimeste saadete üles laadimine viibib tehnilistel põhjustel, kuid anname kindlasti kohe teada, kui saame saated üles

Esimese viie saate keskmes on eelmise aasta jooksul kunstnikkonna hulgas lahvatanud diskussioonid kunstitöötajate töötingimuste, sotsiaalsete garantiide ja organiseerumismudelite teemal. Vestlusringid lähtuvad nende diskussioonide käigus sõnastatud probleemidest, püüdes temaatikat avada laiemale avalikkusele ning kaasata loometöötajate prekaarset olukorda puudutavasse debatti lisaks kunstipraktikutele ka erinevate valdkondade loomeliitusid, ametühinguid ja poliitilist eliiti. Kaasaegne kunst keskendub sageli sotsiaalse ebavõrdsuse ja ühiskondlike võimusuhete analüüsimisele, kuid kunstiteoste loomise ja eksponeerimisega seotud majanduslikud aspektid on harva avaliku diskussiooni objektiks.

Lugupidamisega,

Teoorikalubi toimkond

Saatejuht: Airi Triisberg

režii, kaamera, heli, montaaž: Reimo Võsa-Tangsoo & Indrek Köster

graafiline disain: Indrek Köster

produtsent: Anders Härm

Stuudiokujunduses on kasutatud:

Marge Monko fotot ”Ma ei söö lilli”, 2009 594 × 841 mm, värvifoto/ C-type print

Kai Kaljo fotoinstallatsiooni ”Mida rohkem ma töötan, seda vaesem ma olen”, 2006, 25 fotot, 360 x 270 mm

rohkem infot:

Anders Härm

anders@kunstihoone.ee

tel: 50 84570