EKKM Teooriaklubi vol 2

Teise saate avalik salvestus toimub KOLMAPÄEVAL, 2. veebruaril kell 19.00 EKKMi baaris Põhja pst. 35

Vestlusringis osalevad: Oudekki Loone, Harri Taliga

Küsimusi esitab: Airi Triisberg

Käesoleva hooaja teises saates osalevad Oudekki Loone ja Harri Taliga ning diskussiooni keskmes on ametiühingute ja streigiõigusega seonduv küsimustering. Kuidas ühitada ametiühingute mudelit immateriaalse tööga? Millised oleksid kunstitöötajate võimalikud organiseerumismudelid? Kuidas saaksid kunstitöötajad streikida? Millised on alternatiivsed protestivormid?

Jaanuari lõpust läbi terve veebruari toimub EKKMi baaris kolmapäeviti kokku 5 vestlust. Kõik salvestused on avalikud, kuid kuna kohtade arv EKKMi klubis on piiratud, tuleb end osalemiseks eelnevalt registreeruda. Registreerumiseks saatke e-mail aadressil: anders@kunstihoone.ee

NB! palume külalistel mitte hilineda, hilinejaid salvestusele ei lasta

EKKMi teooriaklubi on aktivistliku televisiooni laadne platvorm, kus aktuaalseid kunstiteoreetilisi ja kunstipoliitilisi küsimusi ning kunsti sotsiaalseid probleeme käsitletakse talkshow formaadis, mis tehakse kõigile kättesaadavaks EKKMi kodulehe http://www.ekkm-came.blogspot.com/ vahendusel. Loodame esimese saate selle nädala lõpuks üles laadida.

Esimese viie saate keskmes on eelmise aasta jooksul kunstnikkonna hulgas lahvatanud diskussioonid kunstitöötajate töötingimuste, sotsiaalsete garantiide ja organiseerumismudelite teemal. Vestlusringid lähtuvad nende diskussioonide käigus sõnastatud probleemidest, püüdes temaatikat avada laiemale avalikkusele ning kaasata loometöötajate prekaarset olukorda puudutavasse debatti lisaks kunstipraktikutele ka erinevate valdkondade loomeliitusid, ametühinguid ja poliitilist eliiti. Kaasaegne kunst keskendub sageli sotsiaalse ebavõrdsuse ja ühiskondlike võimusuhete analüüsimisele, kuid kunstiteoste loomise ja eksponeerimisega seotud majanduslikud aspektid on harva avaliku diskussiooni objektiks.

Lugupidamisega,

Teoorikalubi toimkond

Saatejuht: Airi Triisberg

režii, kaamera, heli,

montaaž: Reimo Võsa-Tangsoo & Indrek Köster

graafiline disain: Indrek Köster produtsent: Anders Härm

Stuudiokujunduses on kasutatud: Marge Monko fotot ”Ma ei söö lilli”, 2009 594 × 841 mm, värvifoto/ C-type print

Kai Kaljo fotoinstallatsiooni ”Mida rohkem ma töötan, seda vaesem ma olen”, 2006, 25 fotot, 360 x 270 mm

rohkem infot:

Anders Härm

anders@kunstihoone.ee

tel: 50 84570