EKKM jätkab 2020. aastal näitusetegevust

03.02.2020

Pressiteade:

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) jätkab 2020. aastal näitusetegevust.

Oleme koostöös Tallinna linna ja SA Tallinna Kultuurikatlaga leidnud Põhja pst. 35 hoonet puudutavale olukorrale võimaliku lahenduse ning jõudnud EKKMi edasise tegevuse osas kokkuleppele. Sellest tulenevalt oleme praegusel hetkel seadnud eesmärgiks näitusemaja 2020. aasta hooaeg avada plaanipäraselt 17. aprillil Jevgeni Zolotko ja Uwe Schloeni ühisnäitusega “Hier Nicht” (Mitte siin).

Hooaja avamisele eelnevalt peame hoones kõrvaldama auditis välja toodud puudused ja tagama ohutuse, mis on ka peagi sõlmitava ajutise üürilepingu tingimusteks. Nende tingimuste täitmine võimaldab meil hoone ja näitusehooaja avalikkusele avada ning tagab meile täiendava kaheaastase üürilepingu, mille jooksul oleme kohustatud valmis saama hoone renoveerimisprojekti ja garanteerima sellele rahastuse. Alles sealt edasi võime rääkida pikematest perspektiividest.

Praeguseks oleme asunud hoone seisukorda parendama ning edasisi eeltöid täpsustama ja kavandama. Selle taustal liigume edasi ka hoone renoveerimist puudutavate plaanidega ning ühtlasi valmistame ette 2020. aasta esimesi näitusi. Kuigi EKKMi näitusemaja ametlik hooaja-algus on aprillis, algab meie 2020. aasta näitusetegevus juba 7. veebruaril Brüsselis. Käesoleva aasta esimene näitus on Laura Tootsi kureeritud ning koostöös Beursschouwburgiga valminud Ingel Vaikla isikunäitus “Shapes and Distances”, mille kohta leiab täiendavat informatsiooni siit.

Soovime siiralt tänada kõiki meile toetust avaldanud ning tuge pakkunud inimesi ja institutsioone ning ühtlasi ka Eesti Kultuuriministeeriumit, Tallinna linna ja SA Tallinna Kultuurikatelt konstruktiivse diskussiooni eest. EKKM kinni ei lähe, korda pole veel saanud aga jätkab tegevust.

Rohkem infot:

marten@ekkm.ee

+3725143778