Edith Karlson pälvis näitusega “Süütuse tagasitulek” Kultuurkapitali peapreemia

Pühapäeval anti Vabal Laval pidulikult üle kultuurkapitali 2021. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad.

Kujutava ja rakenduskunsti valdkonna 2021. aasta peapreemia pälvis Edith Karlson – “särava ja tegusa loomingulise aasta eest – osalemised mitmetel näitustel ja linnaruumiskulptuur “Vanad head ajad”. Eelkõige aga raputas kaasaegse kunsti välja näitus “Süütuse tagasitulek” Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM). Seal toimunud hüpe tundmatusse poeb külastajale naha alla, kummastab ja lepitab. Loomad, linnud, inimesed ja ajaloolised teosed erinevate muuseumite kogudest sulavad kokku üheks totaalseks jutustuseks, kus olemise varjatumad tahud, ihad, mille eest ei ole pääsu, kombekus ja normid, puhastumine ja pattu langemine, keerlevad elu igaveses ringkäigus.”

Õnnitleme Edith Karlsonit ning täname ka kogu näituse kunstilist meeskonda: kuraator Eero Epner, ruumikujundus Arthur Arula, valguskujundus Oliver Kulpsoo, graafiline disain Margus Tamm; ning installatsioonitiimi!