Näituse Kõrvalnähud / Side Effects töötoad

Näituse Kõrvalnähud. Side Effects töötoad

Juulikuu kolmapäevastel õhtupoolikutel, kell 17—19 toimuvad EKKM-is näituse Kõrvalnähud. Side Effects raames loomingulised töötoad täiskasvanutele. Töötoad on inspireeritud näitusest ja tähtsustavad loovprotsessi, need on mängulised ega eelda osalejatelt eelnevaid käelisi oskusi või teadmisi kaasaegsest kunstist. Töötoad sisaldavad lühikest giidituuri, et tutvuda näituse töödega ning juhatada sisse loovtegevust.

EKKMi suvisest haridusprogrammist ootame osa võtma kunstihuvilisi vanuses 15+.

Töötoad on tasuta!

Registreerumine: kalli.kalmet@artun.ee / maarja.selli@artun.ee / Maarja Selli: 5153955

Töötoad toimuvad:

3. juuli, kell 17—19

Kontseptuaalne doomino

Kutsume Sind osalema kolmapäeval, 3. juulil kell 17 mängulisele workshopile. Leiutame ja avastame koos mänge ja reegleid, mis aitavad meil paremini rääkida Kõrvalnähtude näitusest ja kaasaegsest kunstist. Osalejalt ei oodata mitte ühtki traditsioonilist kunstiga seotud varasemat oskust.

Juhendavad Kalli Kalmet ja Maarja Selli

10. juuli, kell 17—19

Juhuslikkuse fotograafia. Pinhole-kaamera ehitamise töötuba.

Kõrvalnähtude näitusega seotult toimub 10. Juulil kell 17 nõelsailma-fotoaparaadi ehitamise töötuba. Pinhole-kaamera juures on tähtis protsess ja katsetamine, iga pilt ja kaamera on unikaalne, samas juhuslik. Juhendaja annab sissejuhatuse fotograafiasse ja lähtepunktid, millelt pinhole-fotograafiat edasi praktiseerida.

Juhendab Maarja Selli

17. juuli, kell 17—19

Kontseptuaalne doomino

Kutsume Sind osalema kolmapäeval, 17. juulil kell 17 mängulisele workshopile. Leiutame ja avastame koos mänge ja reegleid, mis aitavad meil paremini rääkida Kõrvalnähtude näitusest ja kaasaegsest kunstist. Osalejalt ei oodata mitte ühtki traditsioonilist kunstiga seotud varasemat oskust.

Juhendavad: Kalli Kalmet ja Maarja Selli

24. juuli, kell 17—19

Magamajäämise töötuba

Insomnia on üks kõige sagedasemaid inimesel esinevaks tervisehäireid, mis ilmneb tüüpiliselt tugeva püsiva stressi perioodil ning tundub olevat sagedasem naistel, vanemaealistel, psühholoogiliselt nõrgestatud isikutel ja sotsiaal-majanduslikult ebasoodsates tingimustes elavatel isikutel. Magamajäämise töötoas otsime lahendusi unetuse probleemile. Töötoas osalemiseks võib soovi korral kaasa võtta oma madratsi või mati.

Juhendab Eva Labotkin.

Giidituurid

Laupäeviti tutvustavad näitust giidid. Kogu laupäeva jooksul on näitusel kohal giid, kes vastab meeleldi küsimustele ja räägib Kõrvalnähtude näitusest, aga ka kaasaegsest kunstist ja erinevatest kunstnike strateegiatest lähemalt. Kell 14 ja 17 toimuvad ühised jalutuskäigud näitusel, kus koos giidiga vaadatakse läbi kõik kolm korrust Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis.

29. juunil, 6. juulil, 20. juulil ja 27. juulil on giidideks Kalli Kalmet ja Maara Selli.

13. juulil juhib ringkäike Anneli Porri.

Koguneme kell 14 ja 17 EKKMi infoleti juures I korrusel!