Kammerelektroniker Abend

10. augustil toimub Tallinnas EKKM’i hoones eksperimentaalsele ja elektrilisele muusikale pühendatud sündmus Kammerelektroniker Abend. Üles astuvad viis artisti-kollektiivi meilt ja mujalt. Mujalt tähendab seekord Karlsruhe linna Saksamaal, kus sealse kunstiülikooli HFG all resideerub eksperimentaalne audiovisuaalne leibel ICHIIGAI. Sellest laborist pärinevad parasjagu baltikumis ja põhjamaades tuuritavad Qwqwi ja Günther Lause. Nendega pistavad rinda mitu omamaist samadel sagedustel vibreerivat artisti.

Toimumispaik: EKKM, Põhja pst 35, Tallinn

Aeg: reede, 10. august kell 22

Pilet: 5.-

Esinejad:

LOKAALRAADIO (EE)

LokaalRaadio on radiofoonilise kunsti platvorm ja eksperimentaalset live-elektroonikat viljelev helikollektiiv, mille moodustavad Raul  Keller, Katrin Essenson ja Hello Upan. Raul mängib kitarri, lo-fi analoogelektroonikat, raadioid, teisi elektroonilisi objekte ning lintmakke; Hello elektriviiulit, diktofone, raadioid, Crackleboxi ning improviseerib häälega. Katrin lisab tekkivale helile asjakohast teksti. Käesoleval aastal esindab LokaalRaadio duona Raul ja Hello, Eestit Kesk- ja IdaEuroopa helikunsti festivalil SoundExhchange, mille raames antakse kontserte Tallinnas, Vilniuses ja Chemnitzis Saksamaal. lokaalraadio.ee

QWQWI (ichiigai, DE)

Qwqwi formeerus aastal 2010, kui seni erinevates projektides koos musitseerinud Frank Bierlein, Lukas Fütterer, Andreas Goralczyk ja David Loscher kutsuti Goethe Instituudi poolt esinema Shanghaisse, Hiinasse. Alates sellest ajast on nad esinenud neljakesi ümber erinevate heligeneraatoritega kaetud laua. Qwqwi’s kõlab koos müra, unenäolisus, matemaatilisus ja polürütmia. Muuhulgas on nad esinenud Hamburgis, Berliinis, Düsseldorfis, Prahas, Shanghais ja New Yorgis. Sel suvel toimuvatel kontsertidel teeb külalisena kaasa Pia Matthes.

www.artificial3d.com/qwqwi

SAIO DO HARPA (EE)

Saia do Harpa nime all esinevad Marita Lumi, Astra Tikas, Farruhruz Susi ja Tarvo Kaspar Toome.

Tegu on Saia do Harpa ehk kannel-seeliku esmaesitlusega Eestis, mille autoriks on Marita Lumi. Heliteos seelikul jaguneb kahte ossa. Esimeses pooles on seelik kui riideesemest sooloinstrument, teises pooles saab seelikust ringmäng. Eelnevalt on võimalik väikeseid seeliku helikatsetusi näha juutuubis, näiteks:

GÜNTHER LAUSE (ichiigai, DE)

Eksperimentaalne duo Günther Lause kuulub samuti Ichiigai leibeli alla. Nende afteka-improvisatsioonidest alguse saanud muusika lahustab piire tõsise elektroonilise muusika ja kaasaegse tehno vahel.

www.soundcloud.com/guentherlause

RABIMILIA (EE)

Rabimilia on Tanel Paliale ja Holger Looduse (mõlemad mängivad ka bändis Mirabilia) muusikaline katseprojekt, loodud popi äärealade kompamiseks. Märksõnadeks sämplid, kassetikad, imalad popkližeed ja nostalgilised rütmid.

MAIKE LOND (EE)

Maike on mänginud kollektiivides Kwing Kungks, Zriamuli, Cirkus Apraxie, Erection Duck ja PostUganda. Aegajalt teeb improvisatsioonilist müra kollektiivis Eesti Elekter ja teatrietendustele helikujundust.

Nagu tavaliselt, ei püsi Maike Lond oma liistude juures ja nii ka seekord – ettekandmisele ei tule ühtegi pala, mille kohta ta oskaks selgitusi anda. Niipalju võib öelda, et viimasel ajal on ta tegelenud frankensteiniliku õudusega üritades banjoga screamot teha, üritades liita poeesiat breakcoreiga.