Feeling Queezy?! / Kõhe tunne?! performance-programm täna, 16. augustil algusega 19:00!

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum ja Müürileht kutsuvad:

Feeling Queezy?! / Kõhe tunne?! performance-programm täna, 16. augustil algusega 19:00!

Näituse Kõhe tunne?! Arthur Arula ja Kertu Moppeli kureeritud performance-programm jätkub! Esinevad Billeneeve (Eesti), Ramona Macho (Taani), Sandra Jõgeva(Eesti), Zierle&Carter (UK), Andreas Pashias (Küpros), Willem Wilhelmus (Soome).

Performance’id on osa Rebeka Põldsami kureeritud installatsiooninäitusest Kõhe tunne?! EKKMis. Näitusel Feeling Queezy?! ehk eestindatult Kõhe tunne?! luuakse turvaline keskkond katsetamaks ülesaamist hirmudest ning tiivustamaks vaataja püüdlusi saama eneseteadlikuks, mis on igasuguse emantsipatsiooni aluseks. Mõiste queezy on Jennifer Boydi loodud kontseptsioon, mis ühendab mõisted queer ja queasy ehk eesti keeles ‘kväär’ ja ‘pööritustunne’. Kogu näituse kontseptsiooni lähtepunktiks on arusaam, et end väljaarvatu või veidrana tundmine väljendub pööritusena, mis õnneks enamasti möödub.

Etenduskunstid on just üks meedium, mis haarab publiku endasse luba küsimata ja täielikult. Näitus on kokku pandud eesmärgiga eksponeerida teoseid, millega kohtudes võiks vaatajat tabada enda äratundmine teose puändis. Keha ja mõistuse vahelisi seoseid esile kutsuvad abstraktsed installatsioonid ja performance’id on igale vaatajale arusaadavad isemoodi, vastavalt elus kogetule. Mõtestamine ei pruugi alati olla lihtne, kuid näituse kõige olulisem sõnum ongi, et vaja on vaprust. Mõnikord nõuab vaprust hommikul voodist tõusmine, teinekord suve esimene suplus, kuid suurimat julgust nõuab alati elule silma vaatamine end kaotamata. Iga inimene seisab vahel silmitsi keeruliste olukordade ja vaatepiltidega, kuid oluline on need raskused ja hirmud lõpuks ületada.

Programm EKKMis algab laupäeval, 16. augustil kell 19:00 ja on publikule tasuta! Samal õhtul Müürilehe Festival Kanalas ja EKKMis.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM), Põhja pst 35, Tallinn
2. august – 7. september, T-P 13-19

Kuraator: Rebeka Põldsam (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)
Performance-programmi kuraatorid: Arthur Arula, Kertu Moppel
Kunstnikud: Antonia Baehr, Adam Christensen, Dénes Farkas, Kadi Estland, Danielle Kaganov, Neeme Külm, Jannicke Låker, Maren Poel, Kristin Reiman, Jaanus Samma, Ariel Schlesinger, Laivi, Triin Tamm, Anu Vahtra
Kujundaja: Brit Pavelson

Näitus sünnib Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumiga.

Täname toetuse eest: Eesti Kultuurkapital, Nordic Culture Fund, AVA Ekspress, EKKMi installatsioonitiim Marten Esko, Neeme Külm, Johannes Säre ja Kadri Villand, Maria Arusoo, Viktor Gurov, Anders Härm, Ahto Kasuk, Rainer Kattel, Tõnis Loorits, Sten Ojavee, Koit Randmäe, Sirje Rump, Kalle Tikas, Härmo Väljaste, Michael O’Rourke, transcript Verlag, Duke University Press, A&A Lingua, Artishoki biennaal, Kuku klubi, Estravel, Matjaz Mausser Collection, Gregor Podnar Galerija, Nordic Baltic Queer Art Network, Müürileht, kõiki sõpru ja kolleege, kes on olnud toeks nõu ja jõuga!

Lisainfo:
Rebeka Põldsam
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
rebeka@cca.ee
+372 631 40 50