Süütuse tagasitulek

Kunstnik

Kuraator

Reedel, 29. oktoobril kl 18:00 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) Edith Karlsoni näitus “Süütuse tagasitulek”. Karlsoni väljapanek kolmel korrusel avab eksistentsi pimedama, nilbema, naljakama ja õrnema poole. EKKMi ruumid on ümber ehitatud paikadeks, kus kohtuda terrakotast igaviku ja Neitsi Maarjaga, orhidee ja klaasist kupliga, tillukese Kristuse ning lõppematu Enyaga. Karlsoni töödele liituvad teosed Eesti Kunstimuuseumist, Tartu Linnamuuseumist, Eesti Ajaloomuuseumist ja Tallinna ülikooli arheoloogia teaduskogust.

Edith Karlson on skulptor, kelle loomingus esinevad animaalsed, brutaalsed ja tsiviliseerumispaineta karakterid. Nende robustne pinnatöötlus, justkui lõpetamatus ja groteskne paisutatus kõnetavad allhoovusena tumedaid tunge ja ürgsemaid ladestusi. Seeläbi tungivad Karlsoni loomingusse ka abstraktsemal tasandil küsimused ihadest, surmast, seksuaalsusest ja pühadusest, pakkudes kapitalismi jaatuse või eituse asemel hoopis tooremat ning ihulisemat kogemust – see on abjekti triumf.

Näitus jääb avatuks 12. detsembrini. / NB! Näitus pikendatud 19. detsembrini!

Kunstnik Edith Karlson, kuraator Eero Epner, ruumikujundus Arthur Arula, valguskujundus Oliver Kulpsoo, graafiline disain Margus Tamm.

Erilised tänud: Katrin Kissa, Maria Luiga, Loora Kaubi, Johanna Ulfsak, Raul Saaremets, Lya ja Urmas Karlson, Art Allmägi, Raimond Danilov, Enna Jürine, Tõnno Jonuks, Elnara Taidre, Juta Kivimäe, Eve Alttoa, Kaur Alttoa, Isabel Aaso-Zahradnikova, Kersti Kuldna, Märt Haamer, Kadri Haamer, Kaur Vahtrik.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Alas-Kuul AS, Overall Eesti AS, Wienerberger AS, Wolf Group OÜ (Penosil), Akzo Nobel Baltics AS, Eesti Draamateater, Põhjala pruulikoda, Edith Karlsoni sõbrad.

Näitust saadavad tuurid eesti, vene ja inglise keeles. Tuurid on tasuta, kuid palume oma osalus registreerida.

Eestikeelsed tuurid: 10.11, 24.11, 8.12 kell 18:00;
Eero Epneri kuraatorituurid 30.10 kell 12:00 ja 10.12 kell 18:00
REGISTREERI

Venekeelsed tuurid: 4.11 ja 25.11 kell 18:00
REGISTREERI

Ingliskeelsed tuurid: 26.11 ja 9.12 kell 18:00
REGISTREERI

in english

Kuraatorituur Eero Epneriga,

Kuraatorituur Eero Epneriga,

Registreeri