Puudutuse tüpoloogia

Kunstnik

Kuraator

Diana Tamane isikunäitus „Puudutuse tüpoloogia” toimib kokkuvõttena kunstniku suguvõsa naistega tegelevatele teostele, mis kaasavad koos kunstnikuga kolme varasema põlvkonna esiemad. Kuigi kesksed teosed on nelja (ja hiljem kolme) naise reaalsed portreed, vaadeldakse neid kõiki ka eraldi nende personaalsete lugude ja jagatud saatuse kaudu, millest moodustub ühe perekonna koondportree.

Tamane on Lätis sündinud, kuid Eestis hariduse saanud ning siin elav ja töötav kunstnik. Tema teosed räägivad sageli väga isiklikel teemadel ning põhinevad kunstniku enda perekonnalool, kuid samas on nende sisu üldinimlik ja tänu jagatud ajaloole kõigile ära tuntav. Tulenevalt erialasest huvist, vaatleb kunstnik portreteeritavaid eelkõige läbi fotomeediumi, kasutades teostes sageli nende endi loodud materjali. Näitus „Puudutuse tüpoloogia” moodustab EKKMi kolmel korrusel vaikse mõtiskluse, mille käigus tõstetakse esile kolme kunstnikule olulise naise seesmine tugevus ja nende koht Tamane elus.

Diana Tamane (s 1986 Riias) elab ning töötab Tartus ja Riias. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA), LUCA Kunstikooli Bürsselis (MA) ning HISKi postakadeemilisi residentuuriprogrammi Gentis. Peamiselt kasutab ta fotograafiat, kuid teostes sisalduvad ka videod, helid, tekst ja leidobjektid. Peale Eesti on tema isikunäitused toimunud Belgias, Hiinas, Lätis, Prantsusmaal ja Saksamaal. 2020. aastal avaldas kirjastus APE Tamane esimese raamatu „Flower Smuggler”, mis võitis Recontres d’Arles raamatuauhinna ning oli nomineeritud Paris-Photo Aperture Foundation’i fotoraamatu auhinnale.

Peeter Talvistu (s 1983) on kunstiajaloolane ja kuraator. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis ning töötanud alates 2010. aastast erinevatel ametikohtadel Tartu Kunstimuuseumis ja Tartu Kunstnike Liidus, olles praegu viimase esimees. 2015. aastal kureeris ta Diana Tamane isikunäituse Tartu Kunstimajas.

Näitust saadavad giidituurid eesti, vene, inglise ja ukraina keeles ning kuraatorituurid.
Tuurid on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine SIIN.
27. aprillil toimub vestlus kunstnikuga, mida juhib saksa kuraator Martin Germann. Vestlus toimub inglise keeles.

Kuraatorituur

eesti keeles,

Giidituur

ukraina keeles,

REGISTREERI

Vestlus kunstnikuga

Martin Germann, inglise keeles,

Giidituur

eesti keeles,

REGISTREERI

Giidituur

eesti keeles,

REGISTREERI

Giidituur

ukraina keeles,

REGISTREERI

Giidituur

eesti keeles,

REGISTREERI

Kuraatorituur

eesti keeles,

REGISTREERI

Kuraatorituur

vene keeles,

REGISTREERI