Platvorm

Kunstnikud

Avamine 22. september kell 18:00.

Näitus toimub EKKMi alumisel korrusel.

Näitus on osa Tallinna Fotokuu ’17 kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammist.

Neandertali Koobaskooli sügissemestril on kunstnikud Viktor Gurov, Hedi Jaansoo, Kristel Raesaar ja Pire Sova residentuuris Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis.

Näitus-residentuur avab kunstnike praktikaid kui dünaamilisi protsesse, milles teosed ja sündmused on lihtsalt vahepeatused või kontrollpunktid.

Koobaskooli ainekavas on sel sügisel kunstimaailma ökoloogia – see ei seisa väljaspool poliitilist ega ülalpool turge. Kui kunsti-ilm on üks reaalsuse mudel, siis millist tegelikkust me oma suhete ja võimutrajektooride, institutsioonide ja ambitsioonidega peegeldame? Koobaskool jätkab ühiste lugemiste, küsimuste, vestluste, väikeste pidude, töötubade, juhitud kohalolu-sessioonide ja jalutuskäikudega.

Kõik on Platvormile oodatud – enam-vähem võrdsel kõrgusel. Kogu näituse vältel on koobaskooli stuudio EKKM-i näituseruumis avatud aja veetmiseks, koos olemiseks ja kaastööks.

Neandertali Koobaskooli sügissemestrile eelneb sissejuhatav sündmus, mis koosneb kohalolusessioonist, teejoomisest, ajutisest näitusest ja helist:

23.09. 15:00–17:00 Kohalolukontroll: Mindfulness for the Socially Agnostic Artist

Ainekava

1. nädal, 26.–30. september: Platvormid ja polaarsus?

30.09. 11:00 1. vahepeatus: Kohalolu-sessioon ja jutuajamine

2. nädal, 3.–7. oktoober: Kunstivälja eetika?

7.10. 16:00 2. vahepeatus: 5-minuti-jutud ja jalutuskäik

3. nädal, 10.–14. oktoober: Koostöö ja kaasamine?

14.10. 16:00 3. vahepeatus: Töötuba

4. nädal, 17.–21. oktoober: Poliitilise kunsti poliitika?

21.10. 18:00 4. vahepeatus: Õhtusöök

Neandertali koobaskool on isetekkeline kogemuslike projektide ja kestvusharjutuste kogum, mida jagavad kunstnikud Pire Sova, Kristel Raesaar, Hedi Jaansoo ning Viktor Gurov. Koobaskool uurib koostöö ning usalduse võimalusi ja piire, seejuures eesmärke üheselt määratlemata ja turvalisi retsepte pakkumata.

Toetajad: Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Fotokunstnike Ühendus, Peri AS, Valge Klaar – Apple Premium taseme teenindussalong.