Perfektne mets

Kunstnikud

Avatud iga päev 12-19

Kolmapäeval, 4. 04. 12 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis EKKM Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna magistrantide lõputööde näitus “Perfektne mets / Perfect Forest”. Näitusel saab näha nelja sel kevadel magistrikraadi kaitsva noore skulptori ruumiinstallatsioone ja objekte.

Rene Reinumäe õhukahur on nähtamatu skulptuur, mis viib vaataja täiesti uude mõõtmesse –  installatsioonis “Osalustunne” on nähtamatu kunstiteos, mis paneb näitusekülastaja kogema aistingulist, füüsilist elamust.  Kadri Metstaki installatsioon on inspireeritud Toronto väliseestlase Olaf Kopvillemi laulufraasist “Ma lahkusin, kui seltskond saagis elutoas palmi.”  Installatsioon on pühendatud Kadri elektrikust isa mälestusele. Pauliina Jokela kineetiline installatsioon “Gospel” kujutab endast kunstniku lapsepõlve kiriku inglinägude koopiaid, inglid targutavad ja sõnelevad omavahel ning hurjutavad meid “õigesti ” käituma. Yang Li installatsioon “Perfektne mets” on loodud klassikalise hiina maali õpiku toel. “Jieziyuan Huazhuan”  (芥子園畫傳, “Sinepiseemne aia käsiraamat maalimiseks”, 1679) on mitme prestiiže hiina maalija poolt kokku pandud varase  Qing Dynasty Qingi-dünastia ajal. Raamatus on kirjas hiina  maastikumaali reeglistik ning  see annab täpsed juhised selleks, kuidas tuleb kujutada puid, kive või kaljusid, milline peab välja nägema puu, mida sasib tuul või rauget meeleolu kajastav metsatukk. Eraldi peatükk raamatust on pühendatud sellele, kuidas vältida banaalsust.   Yangi Li  kasutab oma installatsioonis õpiku  täpseid ettekirjutisi, jooniseid ja mudelpilte ning loob näitusesaali reeglite järgi kujutatud metsa.

Näituse avamänguna astuvad üles installatsiooni ja skulptuuriosakonna esimese kursuse tudengid, kelle satelliitnäitus on avatud EKKM-i esimesel korrusel. Kammerlike installatsioonidega esinevad Kati Saarits, Helmi Marie Langsepp, Martha Haywood, Taavi Rei, Manuel Knapp ja Sten Saarits. 

NB! Näituse lahtiolekuaeg on iga päev 12.00 – 19.00, näitus on avatud kuni 8.04.12, kell 16.00