01 detsember 2019 — 18 juuni 2020

Oleme suletud

03.02.2020

Pressiteade:

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) jätkab 2020. aastal näitusetegevust.

 

Oleme koostöös Tallinna linna ja SA Tallinna Kultuurikatlaga leidnud Põhja pst. 35 hoonet puudutavale olukorrale võimaliku lahenduse ning jõudnud EKKMi edasise tegevuse osas kokkuleppele. Sellest tulenevalt oleme praegusel hetkel seadnud eesmärgiks näitusemaja 2020. aasta hooaeg avada plaanipäraselt 17. aprillil Jevgeni Zolotko ja Uwe Schloeni ühisnäitusega “Hier Nicht” (eesti k. mitte siin).

 

Hooaja avamisele eelnevalt peame hoones kõrvaldama auditis välja toodud puudused ja tagama ohutuse, mis on ka peagi sõlmitava ajutise üürilepingu tingimusteks. Nende tingimuste täitmine võimaldab meil hoone ja näitusehooaja avalikkusele avada ning tagab meile täiendava kaheaastase üürilepingu, mille jooksul oleme kohustatud valmis saama hoone renoveerimisprojekti ja garanteerima sellele rahastuse. Alles sealt edasi võime rääkida pikematest perspektiividest.

 

Praeguseks oleme asunud hoone seisukorda parendama ning edasisi eeltöid täpsustama ja kavandama. Selle taustal liigume edasi ka hoone renoveerimist puudutavate plaanidega ning ühtlasi valmistame ette 2020. aasta esimesi näitusi. Kuigi EKKMi näitusemaja ametlik hooaja-algus on aprillis, algab meie 2020. aasta näitusetegevus juba 7. veebruaril Brüsselis. Käesoleva aasta esimene näitus on Laura Tootsi kureeritud ning koostöös Beursschouwburgiga valminud Ingel Vaikla isikunäitus “Shapes and Distances”, mille kohta leiab täiendavat informatsiooni siit.

 

Soovime siiralt tänada kõiki meile toetust avaldanud ning tuge pakkunud inimesi ja institutsioone ning ühtlasi ka Eesti Kultuuriministeeriumit, Tallinna linna ja SA Tallinna Kultuurikatelt konstruktiivse diskussiooni eest. EKKM kinni ei lähe, korda pole veel saanud aga jätkab tegevust.

 

__________

27.11.2019

Pressiteade:

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) peatab 30. novembril näitusetegevuse ja lõpetab ennetähtaegselt 2019. aasta näitusehooaja.

 

Oleme otsustanud 30. novembri seisuga näitusetegevuse ajutiselt peatada ning oma 2019. aasta näitusehooaja ennetähtaegselt lõpetada, sest meie Põhja pst. 35 näitusemaja omanike ehk Tallinna Linna ja SA Tallinna Kultuurikatla poolt tellitud ehitusauditist lähtuvalt on SA Tallinna Kultuurikatel meie üürilepingu erakorraliselt üles öelnud. Kuigi meie laguneva hoone konstruktsioonid on auditi põhjal isegi rahuldavas kuni heas seisukorras, on hoone erinevaid detaile hinnatud vaatluste põhjal ohtlikeks, mis on ka väidetavaks aluseks SA Tallinna Kultuurikatla erakorralisele üürilepingu ülesütlemisele.

 

Olgugi et Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) ei ole Põhja pst. 35 hoone omanik, oleme rohkem kui 13 aastat kestnud tegevuse jooksul olematu eelarve ja suure motivatsiooniga nii hoone kui näituseruumide seisukorda selgelt paremuse suunas viinud. Auditis välja toodud probleemid ei tule meile üllatusena, sest oleme siin majas töötades teadlikud selle tehnilisest seisukorrast. Küll aga jääb meile arusaamatuks asjaolu, kuidas auditis välja toodud probleemid peaksid olema aluseks meiega sõlmitud üürisuhte lõpetamisele. Oleme asunud olukorrale võimalikke lahendusi otsima ja alustanud suhtlust uue lepingu sõlmimise eesmärgil, et EKKM avalikkusele hiljemalt järgmise näitusehooaja alguseks taas avada.

 

Meie eesmärk on endiselt see, mis ta on alati olnud – jätkata Põhja pst. 35 hoones kõrgetasemelist ja rahvusvaheliselt silmapaistvat näitusetegevust ning hoida siinne mereäär kultuurile. Tuginedes juba 2014. aastal aset leidnud teravatele aruteludele, mis puudutasid Kultuurikatla ja EKKMi ümbruse detailplaneeringut, on selgelt avalikkuse huvides Põhja pst. 35 kinnistu jäämine ühiskondlike hoonete maaks ka tulevikus.

 

Oleme tänulikud nii publiku, koostööpartnerite kui toetajate mõistva suhtumise eest, sest ennetähtaegselt lõppeb ka hiljuti avatud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse (KKEK) kollektiivselt kureeritud näitus “Tiira-taara, tuia-taia, pimesikk tuli meie majja” ning oma uksed peavad sulgema EKKMi Kohvik ja Lugemiku raamatupood.

 

Me loodame, et toimuv ei ole algus EKKMi kadumisele ega ka üldisema umbusu avaldumine kriitilise ja eksperimentaalse kultuuri vastu. Hoiame teid kindlasti kursis edasiste arengutega ning jääme lootma teie kõigi toele ja toetusele!