Kõrvalnähud

Kunstnikud

Kuraatorid

22. juunil kell 18 avaneb Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) näitus Kõrvalnähud. Näitus Kõrvalnähud on rahvusvaheline kunstiprojekt, mida kureerivad Eesti kunstnik Laura Kuusk ja Prantsuse kunstiteoreetik Pascale Riou. Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) korraldab projekti esimest osa – ühisnäitust, milles osaleb kakskümmend kaks kunstnikku. Näitus on avatud 23.06-28.07 teisipäevast pühapäevani kell 13-19. Sissepääs on tasuta. 

 Näitusel osalevad: Francis Alÿs, Serge Comte, Clôde Coulpier, Fabrice Croux, Stéphane Déplan, David Evrard, Alexandra Galkina, Mathijs van Geest, Ivars Gravlejs, Jiri Kovanda, Laura Kuusk, Eva Labotkin, Camille Laurelli, Gerwin Luijendijk, Marko Mäetamm, Luc Moullet, Valérie Mrejen, Alice Nikitinova, Eléonore Pano-Zavaroni,  Julien Prévieux, Jaro Straub, David Ter-Oganian.

Näitusega kaasneb publikuprogramm giidituuride, töötubade ja trükistega. Programm on tasuta. 

Kolmapäeviti kell 17-19 saab osaleda näitusega seotud loomingulistes töötubades (eelregistreerimisega), laupäeviti toimuvad giidituurid. Näitust tutvustab lühijuht.

Kõrvalnähud käsitleb lähemalt kunstiterritooriumi, milles mitmekordsed ja määratlemata tegevused, argi- ja tööelu põimunud ökosüsteemid, juhuslikud kohtumised, kokkusattumised ja muud ahelreaktsioonid on ühtlasi nii lõppsaadus kui ka vahend selle saavutamiseks. Näitamisele tulevad teosed tõukuvad peamiselt praktikatest, mis mööduvad märkamatult, kuna nad on liiga igapäevased või mida ei ole käsitatud kunstipraktikana, kuid mis on olulised, problemaatilised ja põhjendatud. Kõrvalnähud toob esile umbrohu, joonealused märkused, ülejäägid – kõik esmapilgul ebaolulise, kuid sealjuures kunstitegevuse lahutamatu, tükati kõrvalise, tihtipeale põhilise osa.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum tegutseb alates 2006. a. kaasaegse kunsti eksperimentaalne muuseumina.  Laura Kuusk ja Pascale Riou on viimased neli aastat koos töötanud assotsiatsioonis AAA (Grenoble), mille eesmärgiks on kunstnike ja teoreetikute koostööst sündivate kaasaegse kunsti projektide elluviimine. Kahe struktuuri kokkupuutepuntkideks on rohujuuretasandi-initsiatiiv ning auto-institutsionaliseerimise strateegiad. 

 

Lisainfo : 

www.ekkm.ee 

https://vimeo.com/68466433

 

Pressikontakt: 

Anders Härm 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi nõukogu liige

5084570

anders@ekkm.ee

 

Täname: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tšehhi Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Prantsuse Instituut Tallinnas, Maru kohvik ja Lennusadam, Caparol, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Annecy Kõrgem Kunstikool, Rhône-Alpes’i regioon (Fiacre), Prantsuse Instituut – Grenoble’i linn, Assocation pour l’Agencement des Activités (AAA), Anneli Porri, Thibault Dietlin, Liisa Liksor, Tanel Verk, Ketli Tiitsar, Toomas Übner, Raul Keller, Sten Saarits, Aap Tepper, Kristina Ôllek, Liina Pääsuke, Pille-Riin Jaik, Mathijs van Geest.

 

 

Pressiteate koostas: 

Laura Kuusk 

laurakuusk@gmail.com