Johnson ja Johnson
Johnson ja Johnson
Johnson ja Johnson
Marge Monko
Marge Monko
Marge Monko
Marge Monko
Marge Monko
Marge Monko
Marge Monko
Flo Kasearu
Ekraaniproovid Köler Prize´ile / Screen Tests For Köler Prize
Marko Mäetamm
Marko Mäetamm
Marko Mäetamm
Marko Mäetamm
Margus Tamm
Margus Tamm
Margus Tamm
Margus Tamm
Margus Tamm
Margus Tamm
Flo Kasearu
Margus Tamm
MArgus Tamm
Johnson ja Johnson
Johnson ja Johnson
KÖLER PRIZE 2012 @EKKM

KÖLER PRIZE 2012. NOMINENTIDE NÄITUS

Kunstnikud

Köler Prize on 2011. aastal Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi poolt asutatud kunstiauhind, mille eesmärgiks on populariseerida kaasaegset kunsti ning tõsta esile kohalikul kunstiväljal olulisi kunstnikke ja rühmitusi. Igal aastal nomineeritakse Köler Prize’ile viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideerivat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingu põhjal. 2012. aasta Köler Prize’i nominentideks on Johnson ja Johnson, Flo Kasearu, Marge Monko, Marko Mäetamm ja Margus Tamm. Kunstnikud esitavad omal valikul näitusele kaks teost – ühe juba varem eksponeeritud, soovitavalt viimase kolme aasta loomingust, mida võiks ka teatud mõttes pidada kunstniku loomingut defineerivaks teoseks, ning teise spetsiaalselt Köler Prize’ile valminud või Eestis varem eksponeerimata uue teose. Köler Prize’i võitja valib välja näitusel esitatud tööde ning kunstnike portfoolio põhjal rahvusvaheline žürii, kuhu kuulub ka eelmise aasta võitja. Ka publikul on näitusel võimalik valida oma lemmik. Nii peaauhind kui ka publikuauhind kuulutatakse välja galal, mis toimub 26. mail. Seejärel jääb näitus veel lahti kaheks nädalaks. Nominentide näitus võimaldab korraga esile tõsta rohkem kunstnikke kui üksnes auhinnasaaja. See on ka EKKMi poolne soovitus, et edaspidi just nende kunstnike loomingut ja käekäiku tähelepanelikumalt jälgida. Näitusega kaasneb nii kataloog kui ka nominentide loomingut tutvustav dokfilm.
Köler Prize’i teeb kohalikus kontekstis eriliseks kindlasti ka see, et preemiaga kaasneb nominentide näitus ning auhinnasaaja otsustatakse paljuski eduka esinemise põhjal sel näitusel. Väheoluline pole seik, et auhinnaraha paneb välja kunstisõbralik erakapital. Nii nagu ka eelmisel aastal toetab Köler Prize’i Smarten Logistics AS ning publikuauhinna paneb välja Temnikova & Kasela galerii koostöös advokaadibürooga LAWIN.
Käesoleval aastal antakse Köler Prize’i välja teistkordselt. 2011. aastal võitis peaauhinna Jevgeni Zolotko ning publikuauhinna Tõnis Saadoja.

Pressiteate koostas
Anders Härm
EKKMi juhatuse liige
Lisainfo:
Tel: 50 84 570
e-mail: anders@ekkm.ee
www.ekkm.ee

täname: Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium