(Hüper)emotsionaalne: SINA

Kunstnikud

Kuraator

Näituse avamine 4. augustil kell 17:00.

Rahvusvaheline näituseprojekt “(Hüper)emotsionaalne: SINA” esitas näituse loomiseks kolm võrdväärset tingimust: kollektiivsus, stsenograafia ja emotsionaalne manipulatsioon. Evelyn Raudsepa kuraatoriprojekt jätkab V Artishoki Biennaaliga tõstatatud “kunsti-halli” ehk musta kasti ja valge kuubi kohtumise kontseptsiooni, mis läheneb näitusetegevusele etenduskunstide kaudu. Seekord võetakse etenduskunstidelt meetodina üle kollektiivsus ja stsenograafia: erinevates kunstivaldkondades (visuaal- ja etenduskunstid, stsenograafia, koreograafia, heli) tegevad kunstnikud said ülesandeks luua ühiselt EKKMi maja tervikuna hõlmav keskkond.

Ühine temaatiline lähtepunkt kunstnikegrupile oli emotsionaalne manipulatsioon. Ühelt poolt on see ülekanne teatri võtestikust: etendusel arvestatakse alati publiku emotsionaalse vastuvõtuga ning püütakse seda suunata ja mõjutada (narratiivi, näitlejatööga) või sellega ka manipuleerida (heli ja valgusega). Teisalt on taustaks tõejärgsele ajastule omane emotsionaalne kommunikatsioon ja manipuleerimine meedias, mis on loonud pildi (hüper)emotsionaalsest ühiskonnast.

Kunstnikud töötasid ühiselt EKKMi majas kahe nädala jooksul, mille tulemust on võimalik näha 5. augustist 10. septembrini.

Graafiline disain: Margus Tamm

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Frame Contemporary Art Finland, Eesti Kultuuriministeerium, AS Peri