EKKMi rändnäitus “KOHATU” (Saaremaa Kunstistuudio galerii)

Kunstnikud

Kuraatorid

Pressiteade: EKKM alustab ringreisi, esimene peatus Kuressaare

 

EKKM RATASTEL

rändnäitus

“KOHATU”

 

Näituse avamine NELJAPÄEVAL, 30. Oktoobril kell 18:00

Näitus on avatud 31. oktoober – 7.detsember, 2014

Saaremaa Kunstistuudio Galerii

Lossi tn. 5, Kuressaare

avatud E-R: 12-17; L: 11-16; P suletud

kunstnikud: Kristiina Hansen, Flo Kasearu, Eve Kask, Paul Kuimet, Marco Laimre, Tanel Rander, Tõnis Saadoja, Silja Saarepuu & Villu Plink, John Smith

kuraatorid: Marten Esko & Anders Härm

haridusprogramm: Anu Lüsi (Kumu Hariduskeskus)

graafiline disain: Mikk Heinsoo

tehniline tiim: Neeme Külm, Johannes Säre

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum alustab kuni kevadeni vältavat ringreisi Eestis oma rändnäitusega “Kohatu”. Esimeseks peatuskohaks on Kuressaare.

“Kohatu” on EKKMi ajualoo esimene rändnäitus, muuseumi teadlik “deterritorialiseerumisprojekt”, katse muutuda kohatuks. Tegu on eksperimendiga, mille raames institutsioon üritab muuta ennast talveperioodiks teatud punktidega tähistatavaks trajektooriks, mis tõmbab üle Eesti ühe kujuteldava diagonaali.

Näituse nimiteos, Paul Kuimeti “Kohatu”, on üsna kummaline foto, mis kätkeb endas paljuski need motiivid, millest nii see näitus kui ka projekt tervikuna tõukub. Näituse keskne probleemistik keerleb koha(taju) ja kohatuse mõistete umber. Oleme siia kogunud teosed kunstnikelt, kes just nimelt selle problemaatikaga oma loomingus tegelevad või on tegelenud. Nad reflekteerivad ja mõtestavad kohti, kohataju, kohatust või ka koha kaotust nii ruumilises kui ka psüholoogilises võtmes. Igas näitusepaigas, kus EKKM iseeenda “kohatuks” muutmise raames peatub, katsume ka kohapeal midagi genereerida või siis kohta talle endale mingil moel tagasi peegeldada. Lisame siinkohal veel märksõnu, mida võib selle näitusega seostada ja mille tahaksime koos vaatajatega näitusel kriitilise tähelepanu alla võtta: ääremaa ja perifeeria, provintsialism ja konservatiivsus, avatus uuele ja suletus välismaailmale.

Koostöös Kumu Hariduskeskusega oleme ettevalmistanud ka haridusprogrammi “KOHATUnne” põhikooli esimesele, teisele ja kolmandale astmele. Samuti toimub igas näitusepaigas gümnaasiumiõpilastele ja täiskasvanud kultuurihuvilistele mõeldud loenguprogramm, mille raames käsitletavad teemad varieeruvad vastavalt paiga eripärale. Lisainformatsiooni näituse ja esitatavate tööde kohta leiab näitusega kaasnevast bukletist.

EKKMi järgmised peatuskohad on Raplamaa Kaasaaegse Kunsti Keskus (15. jaanuar – 15. veebruar 2015) ja Valga Kultuurikeskuse Galerii (6. märts – 5. aprill 2015)

NB! KUTSU “KOHATU” KOHALE JA EKKM ENDALE KÜLLA!

Käesolevaga kutsume üles ka teisi väikelinnu ja aleveid EKKMi endale külla kutsuma. Kõige varem saaksime tulla 2015. aasta oktoobris. Suurema osa näitusega seotud kuludest katab EKKM. Täpsustavad küsimused võib saata info@ekkm.ee

 

projekti toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kumu Hariduskeskus, Nihilist.fm,

suur tänu: Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum

eriline tänu: Indrek Sirkel, Maarin Mürk, kõik hooandjad, meid kohapeal võõrustavad institutsioonid ja inimesed