Alice Kask

Kunstnik

Alice Kase ülevaatlik isiknäitus “Alice Kask” seob valiku tema varasemast loomingust ning spetsiaalselt näituse tarbeks valminud uuemad teosed ühtsesse ruumilisse kooslusesse.

Võttes arvesse Kase senist näituseloogikat ei ole tema teosed ka käesoleval näitusel paigutatud etteantud temaatilisse raamistikku, vaid neile on tagatud võimalus kõneleda nii individuaalselt kui grupeeritult ilma väliste suunitlusteta, tuues seeläbi esile kunstniku nimetu mõttemaailma terviklikkust.

Juba 2008 aastal ilmunud kogumikus “Eesti Kunstnikud 3” kirjutas kunstiteadlane Anu Allas, et Alice Kase tööde juures on muidugi kõneldud kehast, ajaloost (ning dialoogist kunstiajalooga), sümboolsest ja reaalsest, isegi meediakujutiste mõjust, kuid ometi ei ole ükski kasutatud sõnavara tundunud päriselt veenev ja kohane – pigem näib, et Alice’i tööd on esitanud väljakutse luua nendele tõlgendusmudelitele lisaks hoopis teistsuguseid käsitlusviise kunstist.

Kuratoorse tekstilise kontseptsiooni asemel on näituse ideeline rõhuasetus paigutunud Kase loomingu ruumilisele ja visuaalsele struktureeritusele, mille osas on kujundusliku lahenduse välja töötanud Tõnis Saadoja.

Näitusel eksponeeritud tööd on valminud ajavahemikus 1998 kuni 2016 ning näitusele kokku toodud kaheksateistkümnest era- ja avalikust kogust.

Näituse kujundus: Tõnis Saadoja

Graafiline disain: Mikk Heinsoo

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium, Ramirent Baltic AS, Draka Keila Cabels AS

Tänud: Alexander Larionov, Anri Treifeldt, Ardo Ran Varres, Dénes Farkas, Dina & Janis Zuzans, Eesti Kunstimuuseum, Hendrik Kaljujärv, Ingomar Vihmar, Irina & Maris Vitols, Ivonna Veiherte, Karoliina Kõrgesaar, Kirill Tulin, Kristjan­ Thor Vähi, Lauri Lagle, Maarja Kask, Margus Punab, Merit Berzin, Olga Temnikova, Plado Art Services, Rain Tamm, Raul Andresson, Raivo Väliste, Sven Kaabel, Sven Pertens, Tallinna Keskraamatukogu (Kaie Holm), Tartu Kunstimuuseum, Tõnis Loorits, Valge Kuup (Jaana Jüris, Neeme Külm, Villem Säre)

Lisainfo:

info@ekkm.ee

+372 5143778