2 detsember 2021

Edith Karlsoni trükise esitlus ning isikunäituse pikendamine

16. detsembril esitletakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) ülevaatlikku trükist kunstnik Edith Karlsoni viimase 12 aasta loomingust. 320-leheküljeline inglisekeelne kogumik „Drama is in Your Head“ on Karlsoni esimene monograafia. Trükis sisaldab rikkalikku fotomaterjali Karlsoni 22 projektist ja nende tööprotsessidest, mida saadavad esseed Eero Epnerilt ja Denis Maksimovilt. Raamatu koostaja on Evelyn Raudsepp, kujundaja Indrek Sirkel, tõlkija Keiu Krikmann, kirjastajad Lugemik ja EKKM.

 

Esitlusel 16. detsembril kl 18:00 EKKMis vestlevad kunstnikuga tema loomingust Maria Arusoo ja Kirke Kangro, modereerib Evelyn Raudsepp.

Vestlusele eelneb kuraator Eero Epneri näitusetuur algusega kell 17.00.

 

Karlsoni looming pürgib tajutava poole, vallutab tagasi maad taktiilsusele ning kombatavusele, rühib läbi tähenduste vaakumi füüsilise kohalolu, skulpturaalse kehalisuse ja aistitava, tuntava, puudutava poole. /–/ Karlson ei tegele skulptuuriga sattumuslikult, vaid maailmavaateliselt – see kehale kõige lähemal asuv kunstiliik pakub lootust (või vähemalt lootuse illusiooni), et kuhugi on veel võimalik naasta ja midagi on veel võimalik tajuda.

— Eero Epner, tsitaat raamatust

 

Edith Karlsoni looming aitab läbi kunstipärase iroonia säilitada lootust, mis
meid inimeksistentsi sombususest ja suvalisusest naeratusega läbi kannab.

— Denis Maksimov, tsitaat raamatust

 

Hetkel Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis üleval olevat Edith Karlsoni isikunäitust „Süütuse tagasitulek“ pikendatakse nädala võrra, näitus jääb avatuks 19. detsembrini.

NB: 19. detsembril sulgeme näituse tavapärasest tunni võrra varem ehk kell 18:00.

 

Viimasel näitusenädalal toimuvad ka eestikeelsed lisatuurid:

  • kolmapäeval, 15. detsembril kl 18:00 giidituur;
  • reedel, 16. detsembril kl 17:00 Eero Epneri kuraatorituur;
  • pühapäeval, 19. detsembril kl 16:00 giidituur.

Tuurid on tasuta, kuid piiratud kohtade tõttu palume end REGISTREERIDA.